Ambalaj Tasarımı

Strateji ve Tasarım

markalar için;

Kozmetik, gıda ve yaşam tarzı tasarımlar yapıyoruz

0B+

Projeler

0%

Başarı oranı

Satışların %70’i ambalajlar sayesinde olduğunu biliyor muydunuz?

LÜX

STANDART

EKONOMİK

Yüzlerce müşterimizin Ambalaj tasarımlarına ve marka konumlandırılmasına yardımcı olduk.

Goodhabit Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Hylovel Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Just Art Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Hylovel Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Raıka Beauty Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Hylovel Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Hylovel Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışması

Hylovel Markası için yaptığımız ambalaj tasarım çalışmasıAmbalaj Tasarımı

Ambalaj tasarımı, tüketicinin mağazadan ya da internetten satın alacağı bir ürünün dış kısmındaki her şeyi yaratma süreci olmaktadır. Bu durum genel olarak kabı, paket üzerindeki herhangi bir grafiği veya metni, ayrıca tüm etiketleri ve iç ambalajı içermektedir.

 Çoğu zaman profesyonel ambalaj tasarımı öznel olarak şık oldukları veya güvenli bir seçenek oldukları için seçilmektedir. Bunun yerine çeşitli yaratıcı ambalaj konseptlerini araştırılmaktadır. Ardından tasarımlar gerçek tüketicilerle test edilmektedir ve verilerle desteklenmektedir.

 Ambalaj Tasarım Ajansı

 Bir paket ile gelen her şeyin bir ambalaj tasarımına ihtiyacı vardır. Bu, birisinin bir mağazadan, internetten satın alacağı veya postayla göndereceği çok çeşitli öğeleri içerir. Mesela masa oyunları, soda kasaları, oyuncaklar, mısır gevreği kutuları vb. ürün ambalaj tasarımı basit olabilir.

 Örneğin bir etiket bir şampuan şişesinin üzerinde veya şık logo ve grafiklere sahip birden fazla paketin içine yerleştirilmiş bir teknoloji ürünü gibi ayrıntılı olarak gösterilebilir. Bu konuda profesyonel ambalaj tasarım ajansı hizmetleri son derece önemli ve detaylı olmak durumundadır.

 Ambalaj Tasarımı Hizmet Kapsamları

 Ürününüz ne olursa olsun, markaya uygun bir ambalaj tasarımı oluşturmanıza ve ürününüzün raflarda şık görünmesine yardımcı olunmaktadır. Ambalaj tasarımı markanızın bir uzantısı olarak görülmelidir.

 Harika bir logo tasarlayıp sonra onu ambalajların üzerine yapıştırmanın hiçbir anlamı yok. Bunun da ötesinde, ambalajın fiziksel yönlerini, yasal gereklilikleri ve etiketlemeyi de dikkate almanız gerekir. Ambalaj tasarımınızın her yönü düşünülmektedir.

 Özellikle kozmetik ambalaj tasarımı tüm detayları ile hazırlanmaktadır. Aynı zamanda marka mesajını açıkça ileten tasarımlar sağlayarak iyileştirilmiş marka imajı ve kimliği ile perakende ortamlarında daha iyi müşteri satın alma işlevleri de sağlanmaktadır.

 Ambalaj Tasarım Süreci

 Genelde ambalaj tasarımı işlemlerine başlamadan önce tasarımcıya proje gereksinimlerinizi, beklentilerinizi ve bütçenizi göndermeli, satıcının veya başkasının beğendiğiniz işlerinin ambalaj tasarım fikirlerini görsel referans olarak sunmalısınız. Bu durumda süreç daha hızlı ve daha doğru şekilde ilerlemektedir.

 Bu durumda kaliteli ve eksiksiz ambalaj tasarımı, paketlenen ürüne bağlı olarak değişmektedir. Farklı tüketim mallarının tasarımları için farklı hedefler olmaktadır. Bir şişe şarap sofistike ve şık görünmek isteyebilirken, bir çocuk oyuncağının parlak ve eğlenceli olması gerekir. İyi bir ambalaj tasarımı dikkat çekici, görsel olarak hoş ve akılda kalıcı olacak ve içindeki ürünle uyumlu olacaktır.

 Tüm projelerde olduğu gibi, proje bütçesini tüketmeden potansiyel tasarım yönlerini belirlemek için başlangıçta kağıt üzerinde çalışılmaktadır. Bu yönü ile profesyonel ambalaj tasarımı yaklaşımı, daha ince ayrıntılara odaklanmadan önce birçok farklı fikri keşfetmek ve bunları sizinle paylaşabilmek anlamına gelmektedir. Yaratıcı ambalaj tasarımı aşamalarının kişisel tercihlere değil, pazarınızın bilgisine dayalı olması da çok önemlidir.

 Ambalaj Tasarım Seçimi ve Fiyatları

 Ambalaj tasarımı görsel bir öğedir, bu nedenle bir tasarımcının örneklerine bakarak galerilerine göz atarak başlamak her zaman en iyisidir. Stillerini anlamak için önceki ambalaj tasarımı projelerinin örneklerine bakıp, sizin için en önemli kriterlere göre değerlendirme yapabilirsiniz. Bir ambalaj tasarımı fiyatları çeşitli değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir.

 Paketlediğiniz ürünün türü, ihtiyaç duyulan öğe veya konsept sayısı, ihtiyaç duyduğunuz kaynak dosya türleri vb. fiyatları etkilemektedir. Genelde kozmetik ambalaj tasarımı hizmetlerinde tasarımcısının deneyimi ve bulunabilirliği de fiyat denkleminde yer almaktadır.

 Ambalaj tasarımı, üründen ürüne farklılık gösterir. Kararsız, trend bazlı bir pazarı hedefleyen bir ambalaja ihtiyacınız olabilir, bu nedenle ambalaj tasarımı çözümümüz esneklik, büyüme ve gelişme sunmalıdır.

 Alternatif olarak, pazarınız trendlere karşı olabilir ve zamansız bir klasik yaklaşım arıyor olabilir. Bu durumda, uzun ömürlü ve trendleri aşan bir tasarım yaratmak ve buna bağlı olarak tercih yapılmalıdır.

 Ambalaj Tasarımın Önemi

 Bir firma olarak ne kadar çabalarsanız çabalayın, ürününüzü istemeyen bir pazara satamazsınız. Dünyadaki en harika ambalaj tasarımlarından bazılarına sahip olabilirsiniz, ancak yanlış insanlarla konuşuyorsanız veya pazarınızın ihtiyaç duymadığı bir şeyi satmaya çalışıyorsanız, ambalajınız ne kadar harika olursa olsun işe yaramayacaktır.

 Sizi herhangi bir ambalaj tasarım projesine dahil etmeden önce, herhangi bir şey tasarlamadan önce her şeye genel bir bakış oluşturmak için sektörünüzü, pazarı ve hedef müşterinizi keşfetmeniz son derece önemli olmaktadır.

 Bu kapsamda ambalaj tasarımı hizmetleri neyin yönlendirmesi gerektiğini tam olarak anlamamıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda hali hazırda mevcut ürünlere çok benzer bir şey yaratmamanız konusunda da öznel bir çalışma sunmaktadır.

 Ambalaj Tasarım İşlevsel Özellikleri

 Ambalaj hizmetleri, markalaşma ve paketleme yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, size her konuda yardımcı olmaktadır. Yeni ambalaj oluşturmaktan mevcut ambalaj tasarımını iyileştirmeye kadar, etkili ve çevreye duyarlı ambalaj tasarımları geliştirmek için hem iddialı hem de ikonik çalışmalar sağlanmaktadır.

 Bazı müşteriler için logo, markalama ve kurumsal kimlik yönergeleri de oluşturulmakta ve ardından bu ambalajlara uygulanmaktadır. Üretim için güvenilir ortaklar ile çalışmalar sağlanmakta ve projeleri uçtan uca takip edilmektedir.

 Bir yiyecek veya içecek markasını temsil ediyorsanız yiyecek ve içecek markalaması yanında paketleme için de aynı özverili çalışma sağlanmaktadır. Bunun yanında kozmetik ambalaj tasarımı konusunda da hem yasal prosüdürlere hem de uygun ambalajlama tekniklerine bağlı hizmetler verilmektedir.

Devamını oku +